Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Akademia Zdrowia - Przychodnia Medycyny Rodzinnej

Historia

Historia Akademii Zdrowia sięga roku 2000. 

Dnia 01 stycznia, po podpisaniu kontraktu ze szczecińskim oddziałem Kasy Chorych rozpoczęliśmy działalność jako "NZOZ PRZYCHODNIA MEDYCYNY RODZINNEJ LEK. WOJCIECH ŻULIŃSKI PRZECŁAW 58".

Podpisanie umowy poprzedziły prawie roczne starania o otworzenie przychodni związane ze zbieraniem listy pacjentów i przygotowaniem lokalu.

Działamy na bazie funkcjonującego od 1997r. Gminnego Ośrodka Zdrowia w Przecławiu, którego kierowniczką była niezapomniana, szczególnie dla starszego pokolenia, dr Leonarda Sienkiewicz.

Pierwszą kadrę stanowili: kierownik Wojciech Żuliński specjalista medycyny rodzinnej, wspomniana wyżej dr Sienkiewicz, pielęgniarki: Zofia Kuliś i Urszula Ratajczak oraz położna Iwona Rybak.

Sprawowaliśmy wówczas także opiekę medyczną w filii w Kołbaskowie, w budynku zajmowanym obecnie przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Filia przestała działać po roku wraz z odejściem dr L.Sienkiewicz. 

W późniejszych latach wspierały nas miło wspominane przez naszych Pacjentów lekarki: dr Ilona Radziejewska-Szeremeta, Wioletta Klirowska-Borsuk i Katarzyna Pietryga  oraz pielęgniarki środowiskowe: Teresa Lech i Monika Okińczyc-Makowska.

Przez krótki okres czasu pomagała nam również spec. med. rodzinnej Adriana Olszewska. W latach 2011-2012 współpracowała z nami przesympatyczna specjalista pediatra-neonatolog Beata Litwińska-Zujko, po której obowiązek sprawowania opieki nad naszymi najmłodszymi pacjentami przejął Jej mąż, dr Paweł Zujko, który pracował do czerwca 2015 roku.

Nieprzerwanie od 2009 roku nasze wysiłki wspiera dr Weronika Wichrowska specjalista medycyny rodzinnej. 

W kwietniu 2011. roku dołączyła do nas pielęgniarka środowiskowo-rodzinna Pani Joanna Seroka, która swoje wieloletnie  doświadczenie w tej dziedzinie zdobywała w pierwszej Szczecińskiej Przychodni Medycyny Rodzinnej, działającej przy ul.26 Kwietnia.

O czystość i porządek w naszym ośrodku przez wele lat dbała pani Agnieszka Borysiewicz  a po jej odejścu Elżbeta Wesenberg.

W marcu 2012r. NZOZ został przekształcony w s.c o nazwie "AKADEMIA ZDROWIA PRZYCHODNIA MEDYCYNY RODZINNEJ S.C Żuliński Wojciech, Aneta, Jakub."

W listopadzie 2015 r. dołączyła do nas specjalista medycyny rodzinnej, pediatra i chirurg dziecięcy RENATA PALIGA , a z początkiem grudnia 2015 r. pracę w naszej przychodni rozpoczęła pielęgniarka środowiskowo-rodzinna AGNIESZKA BIDERMANN- CHĘCIŃSKA.

01-04-2020 odeszła na zasłużoną emeryturę najdłużej pracująca w tut. Przychodni pielęgniarka Pani Zofia Kuliś. Od tego dnia rozpoczęliśmy współpracę z pielęgniarką Panią Elwirą Węgrzynowicz, która przejęła stanowisko i obowiązki naszej koleżanki.

 

Kontakt

Akademia Zdrowia Przychodnia Medycyny Rodzinnej S. C.

72-005 Przecław 58, Tel. 91 311 62 53

Jesteśmy tutaj